Szpital św. Munga

Autor: Najk dnia 29-09-13 o 00:00

Klinika Magicznych Chorób i Urazów Szpitala Świętego Mung'a

Wejście do szpitala

Znajduje się w opuszczonym centrum handlowym, zbudowanym z czerwonej cegły, na którego drzwiach widnieje napis "Zamknięte z powodu remontu". Aby dostać się do szpitala należy podać manekinowi stojącemu witrynie cel wizyty. Gdy manekin skinie głową można przejść przez szybę

PARTER

Wypadki przedmiotowe -  zajmuje się niwelowaniem skutków takich wypadków jak: eksplozje kociołków, samoporażenia różdżkami, kraksy miotlarskie itp.

Na oddział wchodzi się przez oszklone drzwi z holu przed gabinetami przyjęć. Białe wąskie korytarze prowadzą do sal, w których leżą chorzy, w końcu korytarza znajduje się mała kanciapa dla uzdrowicieli pracujących na tym oddziale, obok jest wejście na stołówkę pełniącą też funkcję świetlicy. Przed nią znajdują się zaś drzwi prowadzące do łazienek.

Izba przyjęć - trafia się tam bezpośrednio, wchodząc do szpitala przez witrynę. Przed wejściem jest dużo wolnego miejsca, niby hol. Na środku którego stoi duży, prostokątny filar, w którym pojawia się magiczna winda (czyli tunel samoteleportujący) przywoływana guzikiem umiejscowionym na ścianie.  Izba przyjęć składa się :z rejestracji (na prawo od wejścia) i dwóch gabinetów (umieszczonych pod ścianą naprzeciwległą do wejścia).

Pod ścianami, naprzeciwko lub obok drzwi do gabinetu oraz w wolnych miejscach holu poustawiane są krzesła i ławki dla czekających.

 

I PIĘTRO

Urazy magizoologiczne - zajmujący się ukąszeniami, użądleniami, oparzeniami, wbitymi kolcami itp.  Aby dostać się na to piętro należy skorzystać z windy.

Oddział składa się tak jak każdy: z sal dla chorych, świetlicy/stołówki, pokoju dla uzdrowicieli i łazienek.  Dzieli się też na mniejsze oddziały zajmujące się konretnymi przypadkami.

Dodatkowo jedna z części tego oddziału jest zamknięta dla odwiedzających. Pododział ten nosi nazwę "oddziału Daia Llewellyna "Groźnego" i zajmuje się poważnymi ukąszeniami.

Na tym piętrze znajduje się również blok zabiegowy.

II PIĘTRO

Zakażenia magiczne - leczy się tu choroby zakaźne, np. smoczą ospę, znikanie epidemiczne i skrofungulusa.

Oddział ten, prócz standardowych pomieszczeń znajdujących się na każdym piętrze, posiada zamkniętą dla odwiedzających część, w której znajduje się 6 jednoosobowych sal zwanych izolatkami.

III PIĘTRO

Zatrucia eliksilarne i roślinne - uzdrawia z wysypek, wymiotów, niekontrolowanego chichotów i innych negatywnych skutków działania eliksirów i właściwości pewnych roślin.

Prócz standardowych pomieszczeń posiada laboratorium alchemiczne, gdzie tworzone są odtrutki i lekarstwa dla pacjentów ze wszystkich oddziałów szpitala.

IV PIĘTRO

Urazy pozaklęciowe - zajmuje się on niwelowaniem skutków uroków nieusuwalnych, klątw, niewłaściwego stosowania zaklęć itd.

Posiada dodatkowy "oddział zamknięty Janusa Thickeya", który jest jednak otwarty dla odwiedzających i znajdują się na nim pacjenci, których całkowite wyleczenie jest niemożliwe.

V PIĘTRO

Znajduje się tu m. in. sklep z jedzeniem, składnikami do eliksirów, eliksirami oraz roślinami i herbaciarnia dla odwiedzających oraz toalety. W herbaciarni m.in można skosztować naparu z tykwobulwy.

PODZIEMIA

W podziemiach znajduje się wielkie archiwum szpitala, oraz prosektorium. W  skład tego drugiego wchodzi: kostnica, sala do badań, zaplecze laboratoryjno - alchemiczne.

Sale dla pacjentów

Każda w nudnym białym kolorze zazwyczaj dwuosobowa. W standadowe wyposażenie dla chorego wchodzi: łóżko z pościelą, szafka nocna i wysoka szafka na rzeczy.

swiat, magii, harry, potter, gra, hogwart, magia, czary, hogsmead, londyn, rpg, swiat-magii, świat-magii, wiki