Karty Postaci

Autor: Inez dnia 29-09-13 o 00:00Edytowany przez Linethin dnia 15-11-14 o 16:54

Karta Postaci to wizytówka gracza klimatycznego. Im ciekawsza i bardziej rozbudowana, tym większa szansa, że ktoś nas dostrzeże. W grze Świat-Magii.pl karty postaci są czynnikiem warunkującym grę na czacie klimatycznym. Każdy gracz fabularny musi takową wypełnić, a następnie zaczekać na jej akceptację przez któregoś z Rangowych.

Nie jest to jednak sprawa tak prosta, jakby się wydawało. Warto się wysilić, bo historia zawarta w naszej KP jest naszą bazą fabularną i zapalnikiem do kreowania dalszych losów postaci. Zanim napiszemy naszą KP warto przejrzeć kilka innych i zastanowić się, jaki charakter chcemy nadać naszej postaci i jakie wydarzenia z jej życia mogły go ukształtować. Starajmy się nie powielać schematów i zadbajmy o to, by nasza postać była niepowtarzalna, ale uwzględnijmy realizm twórczy- nie twórzmy ideałów. Zadbajmy o wielowymiarowość- przeanalizujmy dogłębnie psychikę postaci, jej światopogląd, wierzenia i przekonania. Pamiętajmy o wadach- w grze fabularnej wady postaci często odbierane są jako wielka zaleta operatora- świadczą o dojrzałym podejściu do postaci, którą tworzy oraz stają się czymś charakterystycznym- czymś, co tą postać wyróżnia.

Zanim przystąpisz do napisania Karty Postaci i tworzenia swojej historii na czacie klimatycznym zapoznaj się z regulaminem czatu klimatycznego.

 


Krótki przewodnik 

1. Aby napisać KP musisz kliknąć na swoje Imię i Nazwisko, znajdujące się u góry "Mechanicznej Karty Postaci", która znajduje się po prawej stronie ekranu.

2. Po kliknięciu otworzy Ci się strona zawierająca informacje nt. Twoich danych mechanicznych. Odszukaj zakładkę zatytułowaną "Dane klimatyczne" i otwórz ją.

3. W "Danych klimatycznych" znajdziesz takie informacje jak imię, nazwisko, opis, historia, stan karty.

- imię i nazwisko - jest wypełniane przy weryfikacji, zawiera dane podane podczas tworzenia konta. 

- opis - gdy nie posiadasz jeszcze KP, przy tym napisie pojawia się kolejny - uzupełnij. Wystarczy, że na niego klikniesz, a pojawi Ci się okienko, które należy wypełnić.

- historia gdy nie posiadasz jeszcze KP, przy tym napisie pojawia się kolejny - uzupełnij. Wystarczy, że na niego klikniesz, a pojawi Ci się okienko, które należy wypełnić.

- stan karty - istotna dla Ciebie informacja, wyróżniamy 4 stany karty:

  • Brak - oznacza, że ową kartę musisz dopiero napisać;
  • Oczekująca - oznacza, że Twoja karta jest sprawdzana przez Rangowych i czeka na ich akceptację;
  • Zaakceptowana - oznacza, że Twoja karta otrzymała akceptację;
  • Odrzucona - oznacza, że w Twojej karcie czegoś brakowało i nie została zaakceptowana.

4. Po uzupełnieniu pól opis i historia pozostaje Ci jedynie czekanie na akceptację Twojej karty. O tym fakcie zostaniesz powiadomiony za pomocą "samolociku" w grze.

UWAGA: Dopominanie się na czacie ogólnym, tudzież zasypywanie Administracji i Rangowych privami z prośbami o zaakceptowanie postaci wydłużają jedynie czekanie, dodatkowo nachalne próby będą nagradzane ostrzeżeniem i szlabanem.

5. W przypadku, gdy Twoja karta zostanie odrzucona, możesz przystąpić do jej poprawienia. Wystarczy, że powtórzysz czyności z punktów 1-2 i klikniesz na tekst wyświetlający się przy opisie/historii. W samolociku zostanie Ci także podany powód odrzucenia karty - dokładnie się w niego wczytaj i popraw błędy/uzupełnij braki.

 


Co powinna zawierać Karta Postaci

OPIS:

Powinien zawierać opis wyglądu Twojej postaci i cechy jej charakteru. Można dodać, co lubi, a czego nie, jakieś specyficzne upodobania - wedle uznania. Ważne jest, by nieco rozwinąć opis - karty z jedynie wypunktowanymi, np. cechami charakteru, z marszu zostają odrzucone.

 

HISTORIA:

To tutaj możesz puścić wodze fantazji, pamiętaj jednak o zdrowym rozsądku- realizm to rzecz, na którą zwracamy uwagę. Co powinno znajdować się w historii? Data i miejsce urodzenia, nieco informacji o rodzicach/rodzinie/najbliższych, dobrze jej umieścić fragment o pierwszym zderzeniu naszej postaci z magią. Jak jest napisane wyżej, im więcej elementów dodasz i im bardziej rozbudujesz swoją historię, tym łatwiej innym graczom będzie ją poczuć.

Pamiętaj, że jedynie zaakceptowana Karta Postaci daje Ci możliwość pisania na czacie klimatycznym. Dopóki jej nie wypełnisz - nie zobaczysz czatu klimatycznego.

swiat, magii, harry, potter, gra, hogwart, magia, czary, hogsmead, londyn, rpg, swiat-magii, świat-magii, wiki