Umiejętności specjalne

Autor: Chevrolet dnia 29-09-13 o 00:00Edytowany przez Linethin dnia 15-11-14 o 17:19

 

Warto wiedzieć, że przy tworzeniu KP (Karty Postaci) możemy wykorzystać opcję ‘umiejętności specjalnych’. Jak wiadomo w kanonie Harrego Pottera J.K. Rowling przedstawiła nam animagów (Minerwa McGonagall – kot, Rita Skeeter – żuk, Peter Pettigrew – szczur, James Poter – jeleń), metamorfomagów (Nimfadora Tonks), wilkołaki (Remus Lupin), duchy (Jęcząca Marta, Prawie Bezgłowy Nick). Dodatkowo posiadały też inne umiejętności, wyjątkowo rzadkie, np. wężoustwo (Tom Riddle), jasnowidztwo (Sybilla Trelawney), ale także pokrewieństwo z wilami (Fleur Delacour).

 

Animag – osoba, wyróżniająca się umiejętnością zmieniania w zwierzę. Z podanych źródeł wynika, iż transformacja wcale nie jest taka łatwa – przeciwnie. Aby zdobyć ową umiejętność, trzeba wielu lat praktyki i doskonalenia własnej siły woli oraz charyzmy. Nawet najpotężniejsi czarodzieje uważali wspomnianą przemianę jako niebezpieczną. Wadą animagii jest to, że osobnik doskonalący taką sztukę nie może wybrać w jakie zwierzę będzie się zamieniał – zależy to od jego cech charakteru.


Metamorfomag – osoba, wyróżniająca się umiejętnością transmutacji jej dowolnej części ciała – zmiany koloru włosów, kształtu nosa lub chociażby długości nóg. Jedynym narządem, który nie może ulegnąć przemianie są oczy. Stanowią cechę rozpoznawalną dla każdego metamorfomaga. Umiejętności tej, w odróżnieniu od animagii, nie można wyćwiczyć lub z czasem nabyć. Jest dziedziczona z pokolenia na pokolenie. Czasami pod wpływem emocji części ciała danego osobnika, niekontrolowane, mogą same ulegać przemianie.


Wilkołak - osoba, która stała się wilkołakiem w wyniku ugryzienia przez innego wilkołaka lub taka się urodziła. Niestety na wilkołactwo nie wynaleziono jeszcze żadnego lekarstwa, tak więc decydując się na grę wilkołakiem, nie będziesz mógł później zrezygnować z tej umiejętności. Wilkołak dzięki Wywarowi Tojadowemu znacznie zmniejsza skutki przemiany, jednakże całkowicie ich nie niweluje, tak więc przy pełni księżyca dana osoba zmienia się w myślącą tylko o krwi bestię. Ich ofiarami stają się przede wszystkim ludzie.


Duch - gdy postać Użytkownika umrze na czacie klimatycznym, może zostać w miejscu swojej śmierci jako duch, co wiąże się z nieco innym rodzajem gry niż w przypadku reszty umiejętności. Są przezroczyste, nie można im wyrządzić trwałej krzywdy (w końcu już nie żyją), mają umiejętność przenikania przez ściany i nie tylko! W ich obecności ludzie wyczuwają znaczny chłód. Przede wszystkim duchy tracą możliwość czarowania.


Wężoustwo - jest to bardzo rzadko spotykana umiejętność wśród czarodziejów. Człowiek, który posiada ten dar zna mowę węży i podobnie jak to było w przypadku Harry`ego Pottera początkowo posługuje się tą umiejętnością nieświadomie. Ludzie, którzy nie posiadają tego daru, nie zrozumieją nic z porozumiewania się między wężoustym czarodziejem a wężem. Usłyszą jedynie same syki.


Jasnowidztwo - jest to dar przepowiadania przyszłości. Nigdy nie zjawia się na zawołanie, a przede wszystkim osoba, która ma ten dar nie pamięta momentu wypowiadania przez siebie przepowiedni. Dodatkowo przepowiednie są często niezrozumiałe i można je różnie zinterpretować.


Pokrewieństwo z wilami - osoba, której w żyłach płynie krew wili. Fleur Delacour i jej siostra Gabrielle były ćwierć wilami, natomiast ich matka była już półkrwi wilą, a babcia wilą. Tak więc w zależności od pokolenia, wiadomo jaki status krwi posiada postać. 

 

Uwaga! W żadnym wypadku, nie można łączyć umiejętności!

 

Progi punktowe od jakich można używać umiejętności można znaleźć tutaj -> Progi Punktowe Umiejętności Specjalnych oraz Progi Punktowe Zawodów.

 

swiat, magii, harry, potter, gra, hogwart, magia, czary, hogsmead, londyn, rpg, swiat-magii, świat-magii, wiki