Ulica Śmiertelnego Nokturnu

Autor: Chevrolet dnia 29-09-13 o 00:00Edytowany przez Linethin dnia 16-11-14 o 08:45

Borgin & Burkes

Duży budynek, „schowany” w rogu ulicy Śmiertelnego Nokturnu. Stłuczone okna, obdarte ściany, trzeszczące schody, brak witryny – wszystko to odstrasza nowicjuszy, a jednak.. Pan Borgin i Burkes cieszą się podejrzaną klientelą. Przekroczenie metalowego progu oznajmia dźwięk małego dzwoneczka. Pierwsze co rzuca się w oczy to pozawieszane na suficie kości, czaszki oraz najprawdziwsze ludzkie szkielety. Po ‘skwitowaniu’ towaru zapewne każdy stwierdzi, iż jest tutaj jego mała, niezadowalająca ilość , bowiem jedynie kilka amuletów, zeschnięta dłoń oraz masywna, staroświecka szafa. Ale… nie bój się Drogi Czytelniku! Pan Borgin i Burkes posiadają obszerne poddasze, a ich  produkty sprowadzane są z najbardziej tajemniczych zakątków świata.

 

Gigantyczne Pająki

Chyba każdy zrozumie co można kupić w owym sklepie, bowiem nazwa.. mówi sama za siebie. Do centrum magazynu prowadzi wąski korytarz, który tylko goblin przejdzie wyprostowany. Ściany, podłoga, sufit, szafy – wszystko pokryte jest warstwami pajęczyn. Jeśli jesteś chory na archnofobię, lepiej tu nie przychodź! Młode akromantule, krzyżaki, tarantule – wszelakie z owych ‘stworzonek’ luzem spacerują po sklepie, a nawet po ciele właściciela, charłaka – Tedd’a.

 

Skurczone Głowy

Mały sklepik, wejściem połączony z ‘Gigantycznymi Pająkami”. Wzdłuż obdrapanej ściany ciągnie się regał, na którym poustawiane są najprawdziwsze… obrzydliwe.. zmarszczone… kościotrupie główki! Najróżniejsze, a co druga bardziej przerażająca. Jedna rzucająca wulgarnymi obelgami, plująca krwią, gryząca pierwszą napotkaną rzecz, wyrzucająca gałki oczne z orbit, sycząca.. Do koloru, do wyboru, jednak za każdą właściciel sklepu życzy sobie aż dwadzieścia galeonów. Cenę, rzecz jasna, płaci się za ich niepowtarzalność, bowiem takie ‘cudeńka’ zakupimy tylko tutaj w „Skurczonych Głowach”.

 

Trujące Świece

Wokół tej starej, drewnianej chaty, zwanej „Pub’em” panuje mroczna, wyczuwalna w powietrzu aura. Nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Nad złamanymi w połowie drzwiami wisi tablica, na której widnieje napis imitujący najprawdziwszą krew. W środku, jedyne co przykuwa uwagę i czyni owe miejsce innym od reszty są… świece, jak gdyby tkwiące kilka metrów nad ziemią i swobodnie, ‘wężykiem’ przemierzające lokal. Każdy może podejść i zapalić jedną z nich, jednak… skutki uboczne oraz występujące po wciągnięciu do nozdrzy woni defekty nigdy nie są przewidziane. Jedne omamiają, usypiają, wprowadzają w trans lub po prostu.. uśmiercają.  Dodatkowo można tutaj zakupić wywar z Chimery - przysmak czarnych osobistości! 

swiat, magii, harry, potter, gra, hogwart, magia, czary, hogsmead, londyn, rpg, swiat-magii, świat-magii, wiki