Sieć Fiuu

Autor: Linethin dnia 10-02-15 o 17:55

Sieć Fiuu jest kolejnym ze sposobów na podróżowanie czarodziei. Polega na wrzuceniu do kominka Proszku Fiuu, wejściu w szamaragdowozielone płomienie i wypowiedzenie (dokładne i wyraźne!) adresu miejsca, w które chcemy się udać. Gdy zrobimy to niezbyt wyraźnie, możemy wylądować w innym miejscu niż planowaliśmy.

Sieć Fiuu jest również sposobem na komunikację bez cakowitego przenoszenia się, tj. robimy wszystko to samo co w przypadku przygotowania do podróży, ale nie wchodzimy w płomienie cali, ale na przykład wsadzamy tylko głowę. Niewygodne, ale szybkie!

Należy pamiętać, że kominek musi mieć podłączenie do sieci - bez tego zwyczajny kominek nie przeniesie nas nigdzie!

 

"Wziął z wazonu szczyptę błyszczącego proszku, podszedł do kominka i rzucił go w płomienie.
Ogień zahuczał, płomienie zrobiły się szmaragdowozielone i urosły ponad Freda, który wkroczył w nie, wołając: "Ulica Pokątna!"- i zniknął.
(...)
Poczuł się tak, jakby jakaś potężna siła wessała go do otworu w gigantycznej wannie. Wydawało mu się, że obraca się z przerażającą szybkością... Uszy napełnił mu ogłuszający ryk... Starał się mieć oczy otwarte, ale od wirowania zielonych płomieni zrobiło mu się niedobrze... Coś uderzyło go w łokieć, więc przycisnął go mocno do boku, wciąż obracając się i obracając... Potem... jakby czyjeś zimne ręce zaczęły go chlastać po twarzy... Przez okulary zobaczył rozmazany rząd mijających go szybko kominków i pokojów za nimi... Kanapki z bekonem zaczęły mu niebezpiecznie wirować w brzuchu... Mimo woli zamknął ponownie oczy, a potem... spadł twarzą do przodu na zimne, kamienne palenisko czując, że rozbija okulary.
"

J.K. Rowling
Harry Potter i Komnata Tajemnic 

swiat, magii, harry, potter, gra, hogwart, magia, czary, hogsmead, londyn, rpg, swiat-magii, świat-magii, wiki