Administracja i rangi

Autor: Linethin dnia 15-11-14 o 16:17

Określenie "ranga" dotyczy Administratorów oraz wyznaczonych przez nich Moderatorów czatu, forum oraz bloga. Rangowych w równym stopniu jak użytkowników obowiązują wszystkie regulaminy gry, a ponad to Regulamin Rangowych, który określa sposób ich pracy, prawa oraz obowiązki. Na czacie oznaczeni są kolorowymi kreskami wedle hierarchii.


Dyrektor

W grze Świat-Magii.pl jest dwóch Dyrektorów. Jako twórcy serwisu posiadają najwięcej praw, ale też najwięcej obowiązków. Czuwają nad bezpieczeństwem gry, określają sposób jej użytkowania, wdrażają nowe projekty i pomysły oraz zajmują się serwerem. To właśnie dzięki ich ciężkiej pracy Świat-Magii.pl stale się rozwija i zdobywa popularność wśród graczy wszystkich grup wiekowych.

 


 

Profesor

Bierze udział w rozwoju i nadzorowaniu projektów wdrażanych do gry. Trzyma pieczę nad niższymi rangami, kontroluje ich pracę i wykonuje takie same obowiązki jak Prefekci i Prefekci Naczelni. Ponad to ma prawo do przyznawania banów zarówno w grze, jak i na forum oraz usuwania kont użytkowników. Zajmuje się rozwojem gry  od strony technicznej i fabularnej. Podejmuje ważne decyzje dotyczące gry, forum i bloga oraz rozwiązuje poważne spory pomiędzy użytkownikami. Bierze udział w wyborze rang i ma wpływ na ich dalszy awans. Zajmuje się moderacją forum - ma prawo usuwać oraz edytować tematy i posty. Nadzoruje większe projekty fabularne - jak zabawy klimatyczne i konkursy - oraz dba o dobrą atmosferę w dziale swojego Domu.

 


 

Prefekt naczelny

Posiada prawa i obowiązki zwykłego Prefekta oraz wykonuje takie same zadania, ale ponad to ma możliwość moderowania forum - zajmuje się akceptacją Kart Postaci, ma wgląd do wszystkich Dormitoriów oraz może banować userów.

 


 

Prefekt

Odpowiada na pytania dotyczące mechaniki i fabuły gry, rozwiązuje drobne konflikty, pilnuje porządku na czacie i forum. Zajmuje się weryfikowaniem nowych użytkowników oraz sprawdzaniem ich Kart Postaci. W przypadku, kiedy gracz łamie regulamin,  Prefekt może dać mu ostrzeżenie, a następnie szlaban. Ma możliwość przyznawania oraz odejmowania Punktów Klimatu graczom fabularnym, może prowadzić postaci kanoniczne oraz bierze udział w ogólnym rozwoju gry. Na forum ma dostęp do panelu moderatora. Jego obowiązkiem jest zgłaszanie postów łamiących regulamin forum oraz utrzymywanie porządku we wszystkich działach. W przypadku rażącego naruszenia regulaminu przez użytkownika forum - ma prawo przyznać mu ostrzeżenie adekwatne do przewinienia.

swiat, magii, harry, potter, gra, hogwart, magia, czary, hogsmead, londyn, rpg, swiat-magii, świat-magii, wiki